+48 793-450-019        bok@ratuj-dane.pl

Budowa urządzeń wyposażonych w pamięć FLASH NAND


Nowoczesne pamięci przenośne jak i dyski SSD zbudowane są ze elementów półprzewodnikowych w odróżnieniu od tradycyjnych nośników magnetycznych nie zawierają elementów ruchomych.
Budowa elektroniczna.
1.Interfejs, może nim być USB ,SATA ,SD itp.
2.Kontroler, układ nadzorujący pracę urządzenia. Aby mógł działać potrzebne jest oprogramowanie, które zarządza zapisem i odczytem w układach pamięci. Oprogramowanie tzw. firmware jest wgrany w wydzielony obszar w układach NAND.
3.Pamięć podręczna kontrolera może być wbudowana w kontroler jak i zewnętrzna - osobny układ. Usprawnia zapis i odczyt z układów pamięci.
4.Układ pamięci, w nim magazynowane są dane jak i firmware urządzenia

 

Firmware.
Przed opuszczeniem fabryki w każde urządzenie wgrywany jest firmware. Każdy układ pamięci jest skanowany pod względem uszkodzonych sektorów, a następnie lista jest zapisywana w urządzeniu w celu ich pomijania. W większości urządzeń wykorzystywana jest funkcja XOR w celu wydłużenia żywotności układów pamięci.W dyskach SSD często spotykamy szyfrowanie zawartości przez kontroler za pomocą algorytmu AES. Zapis odbywa się w sposób nieliniowy, dane dzielone są na bloki i zapisywane w układach w oparciu o numerację bloków lub translator.

 


 

Oferta:  odzyskiwanie danych,  odzyskiwanie danych pendrive, odzyskiwanie danych raid,  odzyskiwanie danych ssd, odzyskiwanie danych z dysku twardego

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub w konfiguracji usługi. Polityka prywatności.