Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

+1 -800-456-478-23

// odzyskiwanie danych po formacie

Sformatowanie dysku twardego, SSD, karty SD lub pamięci USB może spowodować nie lada problemy, w końcu prowadzi do zniknięcia zapisanych na urządzeniu ważnych dla nas plików.

Odzyskiwanie danych po formacie to spore wyzwanie nawet dla fachowca, sytuacja taka stwarza bowiem dużo większe trudności niż chociażby utracenie danych w wyniku uszkodzenia fizycznego bądź mechanicznego dysku lub telefonu.

zdjęcie różnych nośników danych ustawionych obok siebie
01
Darmowa
dignoza

02
Odzyskanie
danych

03
Uśmiech
na twarzy

// odzyskiwanie danych po formacie

Formatować czy nie formatować?

Formatowanie to działanie, które w niektórych przypadkach może być bardzo przydatne. Często trzeba je podjąć, gdy na przykład chcemy na urządzeniu zainstalować nowy system operacyjny. Niestety, czasami stosujemy formatowanie zupełnie przypadkiem, usuwając w ten sposób całą zawartość urządzenia, ewentualnie partycje. Możemy stracić wtedy wszystkie zdjęcia i dokumenty, gromadzone niekiedy latami. Jeżeli nie zabezpieczyliśmy się wcześniej przed takim ryzykiem, robiąc kopię zapasową, znajdujemy się w dość trudnej sytuacji. Ale czy beznadziejnej? Otóż zazwyczaj podczas formatowania dysku twardego używamy tzw. szybkiego formatowania, które nie tyle usuwa pliki, co sprawia, że dostęp do nich staje się niemożliwy (założenie nowego systemu plików), bez uszkodzenia oryginalnych plików na dysku. W praktyce oznacza to, że po takim działaniu pliki są niedostępne, ale w rzeczywistości nadal przechowywane na dysku twardym lub innym urządzeniu. Dzięki temu po sformatowaniu dysku twardego, partycji, karty SD lub innego urządzenia pamięci masowej odzyskanie danych jest możliwe. Gorzej, jeśli utracone dane zdążyliśmy nadpisać – czyli wgraliśmy na urządzenie nowe pliki. Wtedy sytuacja staje się dużo poważniejsza, a czasami odzyskiwanie danych staje się wręcz niemożliwe. Wszystko zależy od rozmieszczenia nowych plików względem starych danych i stopnia zapełnienia nośnika nowymi danymi.
// odzyskiwanie danych po formacie

Odzyskiwanie danych po formacie - postaw na fachowców

Jak zawsze, gdy mamy do czynienia z jakąkolwiek awarią sprzętu czy utratą danych, należy przede wszystkim zachować spokój, a następnie… poszukać odpowiedniego specjalisty. Owszem, w internecie nietrudno znaleźć różne “domowe” sposoby odzyskiwania danych po formacie, przeważnie wiążące się z pobraniem rozmaitych, przeznaczonych do tego celu programów. Jednak w przypadku pomyłki przy ich stosowaniu możemy utracić dane nieodwracalnie, dużo lepiej jest więc od samego początku misję tę polecić profesjonalistom, którzy dysponują wiedzą i doświadczeniem, a także niezbędnym sprzętem do tego typu pracy. Fachowcy dobiorą odpowiednią metodę i rozwiązanie do konkretnego przypadku, a to w połączeniu z ich umiejętnościami zwiększy szanse na odzyskanie utraconych plików.

Jeśli więc niechcący (albo chcący) sformatowałeś dysk, kartę SD, pamięć USB – nie wpadaj w panikę, zgłoś się po pomoc

Bardzo prawdopodobne, że wkrótce znów będziesz mógł korzystać ze swoich utraconych plików.

zdjęcia głowicy i talerzy otwartego dysku twardego HDD
// odzyskiwanie danych

Cennik odzyskania danych po formacie

Zajmujemy się odzyskiwaniem danych ssd, raid, z dysków twardych oraz pendrive’ów od 2009 roku. Dysponujemy dużym doświadczeniem i profesjonalnym sprzętem, dzięki któremu jesteśmy w stanie odzyskać utracone dane w rozsądnej cenie! Ze względu na mnogość usterek jakie mogą wystąpić, każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. Poniżej zamieszczamy przykładowy cennik. Zachęcamy do kontaktu w celu sprecyzowania kosztów.

Odzyskanie danych po formacie

Typ usługi
Opis
Koszt (brutto)
Szacowany czas wykonania
Uszkodzenie logiczne pamięci flash tryb standardowy Pendrive sprawny technicznie, bez problemów z odczytem, bez badsektorów. Skasowane dane, po formacie, po reinstalacji systemu. 100 zł – 800 zł Zwykle w ciągu 3-10 dni
Uszkodzenie logiczne dysków twardych, tryb standardowy Dysk sprawny technicznie, bez problemów z odczytem, bez badsektorów. Skasowane dane, po formacie, po reinstalacji systemu. 200 zł – 1000 zł Zwykle w ciągu 3-0 dni
Uszkodzenie logiczne dysków SSD, tryb standardowy Dysk sprawny technicznie, bez problemów z odczytem, bez badsektorów. Skasowane dane, po formacie, po reinstalacji systemu. 200 zł – 1000 zł Zwykle w ciągu 3-10 dni