Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

+1 -800-456-478-23

Telefon to dla większości z nas skarbnica danych. Przechowujemy tu przede wszystkim zdjęcia i filmiki, ale często również ważne dokumenty związane z naszą pracą czy wiadomości służbowe, a także SMS-y mające wartość sentymentalną. Ci z Was, którzy kiedyś utracili dane z telefonu, wiedzą, że jest to ogromny problem. Ci, którym szczęśliwie się to nie przytrafiło, na pewno mogą sobie wyobrazić, z jakim stresem się to wiąże. Jednym i drugim z pewnością przyda się wiedza, co w takiej sytuacji zrobić i na czym polega odzyskiwanie danych z telefonu.
kobieta trzymająca telefon podczas przeglądania zdjęć
01
Darmowa
dignoza

02
Odzyskanie
danych

03
Uśmiech
na twarzy

// odzyskiwanie danych z telefonu

Rodzaje uszkodzeń telefonu

Rozróżniamy różne rodzaje uszkodzeń, a od ich stopnia zaawansowania zależy, czy uda się odzyskać z nich dane i jakie działania będzie trzeba podjąć w celu odzyskania danych z telefonu. Uszkodzenia zwykle klasyfikuje się jako fizyczne i  logiczne.

klika rozłożonych na części telefonów na biały blacie
Uszkodzenia mechaniczne

Dane zostały utracone w wyniku zalania, zgniecenia bądź upadku telefonu, pęknięcia czy innego uszkodzenia ekranu, zwarcia, spalenia, uszkodzenia płyty głównej telefonu

Uszkodzenia logiczne

Dane usunięto z urządzenia świadomie bądź przypadkowo poprzez ich skasowanie, przywrócenie ustawień fabrycznych, aktualizację systemu

Przyjrzyjmy się nieco bliżej niektórym z powyżej wymienionych problemów. Najczęstszym powodem awarii smartfonów, jaki zgłaszają ich użytkownicy, jest upadek urządzenia. W takiej sytuacji przeważnie uszkodzeniu ulega ekran dotykowy, przez co nie można się dostać do zapisanych w telefonie danych. Uszkodzenie ekranu to przeważnie uszkodzenie warstw odpowiadających za operacje dotykowe bądź też rozlanie się ciekłego kryształu wewnątrz warstw uniemożliwiających zobaczenie czegokolwiek.

Kolejnym częstym przypadkiem jest zalanie telefonu, kiedy to uszkodzeniu ulega elektronika znajdująca się w środku. Przy tym typie uszkodzenia odzyskiwanie danych z telefonu jest najtrudniejsze.

Oczywiście często dochodzi również do nieumyślnego skasowania danych z telefonu. W takiej sytuacji można zastosować różne rozwiązania, w zależności od modelu telefonu. Nie wszystkie urządzenia bowiem pozwalają na odzyskiwanie danych z telefonu na poziomie software’u. Trzeba jednak pamiętać, że metody bardziej profesjonalne – dogłębne – niejednokrotnie wiążą się z bezpowrotnym uszkodzeniem telefonu.

Sytuacja ta może mieć też drugie dno – dane mogą zostać skasowane celowo. I tak odzyskiwanie danych z telefonu coraz częściej pomaga stronom w rozprawach rozwodowych, kiedy chodzi o usunięte SMS-y czy zdjęcia w telefonie niewiernego małżonka.

Niektórym zdarza się też z rozpędu przywrócić w telefonie ustawienia fabryczne. W takim przypadku sytuacja jest niestety niemal beznadziejna, ale niekiedy, w zależności od modelu telefonu i dzięki odpowiednio dobranej metodzie dobry fachowiec może coś z niego odzyskać.

// odzyskiwanie danych z telefonu

Odzyskiwanie danych z telefonu - od czego zacząć?

Jak zawsze najlepszym sposobem jest zapobieganie utraceniu danych dzięki zrobieniu kopii zapasowej plików (polecamy dowolny e-dysk, google dysk, mega nz) przechowywanych na telefonie. Jeśli jednak wiecznie brakowało Wam na to czasu, a Wasz telefon nagle uległ uszkodzeniu i zawarte na nim pliki się nie otwierają, czas działać. Czy odzyskiwanie danych z telefonu to bardzo skomplikowana sprawa? W pierwszej chwili może się wydawać, że nie, bo w internecie można znaleźć różne programy, które mogą nam w tym pomóc. Jednak prawda jest taka, że jeśli źle zdiagnozujemy przyczynę utraty plików lub stan telefonu, możemy sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Odzyskiwanie danych z telefonu najlepiej jest powierzyć fachowcom, którzy mają odpowiednie doświadczenie, wiedzę, a także zaawansowany technologicznie sprzęt. Dlatego jeśli Wasz ekran dotykowy nie odpowiada albo pliki w Waszym telefonie nie chcą się otworzyć, nie zwlekajcie – zadzwońcie do nas. Nasi specjaliści o wieloletnim doświadczeniu i szerokiej wiedzy z zapałem przystąpią do odzyskiwania danych, nawet z najbardziej uszkodzonego telefonu.
// odzyskiwanie danych z telefonu

Ile kosztuje odzyskanie danych z telefonu?

Klienci bardzo często mówią, że utracone zdjęcia czy SMS-s mają dla nich wartość sentymentalną, a przez to są bezcenne. Dlatego tym bardziej warto zainwestować w fachową pomoc, która bezbłędnie zdiagnozuje rodzaj problemu, a później dobierze odpowiednią metodę i sprzęt, by odzyskać Wasze dane. Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług.
mężczyzna robiący zdjęcie telefonem jeziora
// odzyskiwanie danych z telefonu

Cennik

Zajmujemy się odzyskiwaniem danych ssd, raid, z dysków twardych oraz pendrive’ów od 2009 roku. Dysponujemy dużym doświadczeniem i profesjonalnym sprzętem, dzięki któremu jesteśmy w stanie odzyskać utracone dane w rozsądnej cenie! Ze względu na mnogość usterek jakie mogą wystąpić, każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. Poniżej zamieszczamy przykładowy cennik. Zachęcamy do kontaktu w celu sprecyzowania kosztów.

Telefony, smartfony

Typ usługi
Opis
Koszt
Szacowany czas wykonania
Android, iOS, inne Brak dostępu do danych uszkodzony fizycznie. od 600 zł Zwykle w ciągu 7-14 dni
Skasowane dane
od 500 zł Zwykle w ciągu 7-14 dni
Usługa ekspresowa Rozpoczęcie działań poza kolejnością, zaraz po akceptacji. + 50% kosztów usługi, nie mniej niż 500 zł płatne z góry